Městský obvod Plzeň 6 - Litice
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduStavební práce a uzavírky

Stavební práce a uzavírky

     Jak jsem Vás informovala například v Litických listech, ani v době prázdnin a podzimu se u nás neodpočívá a v nejbližší době budou probíhat na našem katastru různé stavební práce, které omezí dopravu.

     První z nich bude výstavba druhé části pěšího propojení na ulici K Valše – cca 100 m chybějícího chodníku v zatáčce pod hradem směrem ke mlýnu. Zde bude průjezd automobilů řízen semafory.

      Další akce se bude opět týkat ulice K Valše, a to od odbočky k fotbalovému hřišti za viadukt směrem na Valchu. V této části bude probíhat rekonstrukce povrchu po polovinách vozovky, takže také pomocí semaforů.

     Třetí stavba, která se připravuje přinese časově nejdelší dopravní omezení a bude to oprava mostu na Klatovské ulici (u křižovatky s ulicí K Valše a Řepnou). Práce na této stavbě jsou nejnáročnější a měly by probíhat tak, aby nebyla omezena MHD, tudíž v režimu jako při rekonstrukci kanalizace, která byla v horní části Klatovské před dvěma lety. Ostatní doprava bude muset využívat objízdnou trasu spojkou k lomu nebo ulicí V Úhlu.

     Poslední akce s drobnými místními omezeními bude rekonstrukce rozhlasu v celém katastru obvodu, která by se měla také v brzké době rozběhnout, ale zde by to mělo být bez výkopových prací jen s menšími úpravami provozu při instalaci odpovídajícího zařízení na stávající sloupy VO nebo elektřiny.

     U všeho jde o stavby potřebné pro širokou veřejnost, které je nutné zrealizovat pro větší bezpečí chodců, z důvodu stavu vozovky, mostu nebo pro realizaci pilotního projektu VISO (varovný informační systém obyvatelstva), který nahradí zastaralý a z části nefunkční obecní rozhlas.

     Děkuji Vám tedy za trpělivost a pochopení situace, která nám na nějakou dobu zhorší dopravu v obvodu.

     

     Starostka MO Plzeň6-Litice Blanka Kantová

 

Poslední aktualizace: 12. 7. 2022, Jana Bocková


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany