Městský obvod Plzeň 6 - Litice
Úvod Život v obvodu Mateřská škola

Mateřská škola

56. mateřská škola Plzeň

Mateřská škola Litice je jednopatrová budova, která má dostatečné, členěné prostory a podnětné prostředí pro hry, různé činnosti dětí, jejich volný pohyb i sportování dětí. V přízemí budovy je třída Berušek, šatna pro děti, šatna pro zaměstnance, školní kuchyně s jídelnou, sociální zařízení.

V I.poschodí je třída Včeliček, třída Čmeláčků, třída Motýlků, tělocvična a chodba, která je upravena pro hry dětí. Dále se zde nachází ředitelna, sociální zařízení pro děti i zaměstnance.

56. mateřská škola Plzeň, Budilovo náměstí 72, příspěvková organizace
Budilovo náměstí 72
321 00, Plzeň 6 - Litice

Telefon: 377 828 889
E-mail: bohmannovaiv@ms56.plzen-edu.cz  
WWW: www.ms56.plzen.eu

Odloučené pracoviště Lhota

Dne 31.8. 2011 se konalo slavnostní otevření za účasti primátora a zástupců města Plzně nové mateřské školy ve Lhotě, odlouč. pracoviště 56. mateřské školy Plzeň. Barevnost tříd, jejich úprava a celková výzdoba mateřské školy působí kladně na estetiku a cit dětí. Budova je jednopatrová, v přízemí je třída Ferdy mravence, šatna dětí a technická část budovy. V I.poschodí je třída Broučků, šatna dětí, ředitelna, jídelna a kuchyně, dále je zde kancelář vedoucí jídelny. Kapacita mateřské školy je 50 dětí. Za budovou MŠ je zahrada s herními prvky.

Poslední aktualizace: 12. 10. 2023, Bayer Petr